Японська Алхімічна Карта Людського Тіла
Переклади

Подана вище Японська алхімічна карта тіла називається «Карта шляху еліксиру у дев’яти циклах для культивації реальності» (китайською звучить як Xiuzhen jiuzhuan dandao tu). І хоч точного відповідника цьому малюнку у китайських текстах не знайдено, вважається, що він або скопійований, або базується на китайському прикладі, створеному раніше, який зараз, можливо, втрачено.
Недатована карта нині зберігається у бібліотеці університету Тенрі у Японії. Скопійована сюди із книги Като Чі (Безвікове та безсмертне тіло: Даосизм та ідея про «Ембріон»; Токіо: Таішукан шотен, 2002, ст. 121.) Доктор Като – один із головних японських учених, що вивчає питання Даоської Внутрішньої Алхімії. Вона активно публікувалась: "Пробудження до реальності" і у "Даосизм та ідея про Ембріон".

Опис карти
Згори донизу по вертикалі карта показує: верхнє кіноварне поле, очі, язик, трахею, середнє кіноварне поле, нижнє кіноварне поле і задній вихід.

Як і більшість подібних китайських зображень, карта містить короткі підписи. Нижче подано переклади підписів із короткими нотатками.
1. "Коли я сиджу і забуваю свою форму, всі гори, ріки і десятки тисяч речей з`являються всередині мого тіла". Слово, використане тут для "тіла" - позначає не тільки фізичне тіло, але і особистість в цілому.
2. Дихання (qi) жовчного міхура зростає.
3. "Задній вихід". Розташований поблиз куприка, перший із трьох перешкод в задній частині тіла. 
4. "Кіноварне поле". Нижнє кіноварне поле - це правильний dantian.
5. "У першому спуску Еліксир подібний до Блискучої Перлини". Це речення стосується першої стадії формування Еліксиру, тобто, перший із дев`яти циклів згаданих у назві карти.
6. "Серце - це Багряний Палац" . Середне кіноварне поле, назване Багряним Палацом, показане у центрі зображення.
7. "Горло - це дванадцятиповерховий павільйон". Це загальна назва трахеї у текстах внутрішньої алхімії та медитації.
8. "Язик - це Червоний Лотос".
9. "Під язиком з обох [сторін] є два виходи". Ці виходи - це кіноварні впадини (danxue), які слід закривати язиком, щоб не втік Істинний Подих.
10. "Через два [з чотирьох] виходи, Подих (qi) входить в тіло і пронизує його".
11. "По праву сторону - Великий Інь". Цей і наступний підпис стосуються очей. Праве око позначає Великий Інь.
12. "По ліву сторону - Великий Ян". Ліве око позначає Великий Ян.
13. "Палац Каламутних Гранул". Верхнє кіноварне поле назване Каламутними Гранулами.

Походження і поширення
Також її походження і поширення заслуговують глибшого вивчення. Японська Карта, напевно, пов`язана із Ченом Наном (? - 1213) - майстром внутрішньої алхімії, який належав до Південного Роду Внутрішньої Алхімії. Його Смарагдова Порожнеча, яка є частиною Книги про Культивацію Реальності, містить наступний вірш:

Результат першого циклу подібний до Цінної Перлини;
гори, ріки і весь космос пронизують Божественне Тіло.
Попід пелюсками Червоного Лотоса заховані кіноварні впадини;
Кіноварна Ріка тече і сповнює Перлину Дев`яти Разів.

Цінна Перлина у першому вірші Чена Нана рівноварта Сяючій Перлині Карти (номер 4 вище). Другий вірш зіставлено із одним із підписів у Карті (номер 2). Термін Червоний Лотос у третьому вірші знайдено у Карті (номер 10), який також згадує дві пари "виходів", тобто, кіноварні впадини (номер 9). Вираз "тече і сповнює" у четвертому вірші використовується у Карті (номер 7).
(Згідно із особистими очікуваннями Чена Нана, "дев`ять разів" у четвертому вірші стосуються дев`ятиступеневої форми дихання, яка виконується після того, як Перлина Еліксиру спадає до кіноварного поля).

Істинна Вода [викликається] небесним [номером] 1, збирається у жовчному міхурі. 
Коли Інь і Ян об`єднуються, вони опускаються [нижнього кіноварного поля] і утворюють Еліксир. 
У першому спуску його форма подібна до Блискучої Перлини утвореної з краплі роси.

Окрім включення терміну Блискучої Перлини, один із підписів у Карті (номер 4) - це речення, яке натякає на фінальну частину цього уривку. Також, ще один підпис у Карті (номер 1) згадує сечовий міхур. 
(Слова Істинна Вода [викликається] небесним [номером] 1 натякає на Воду, першу із п`яти речовин, які народжені від Неба і пов`язані із номером 1).
Враховуючи ці численні аналогії, важливо відзначити, що Cuixu pian стосується процесу Внутрішньої Алхімії у Дев`яти Циклах, які також згадуються у назві Японської Карти Шляху Еліксиру у Дев`яти Циклах для Культивації Реальності. Щодо слів Культивація Реальності, то вони можуть бути прямим посиланням на зазначену вище роботу, яка знаходиься у Смарагдовій Порожнечі.


Переклад з англійської Свиріпи Ольги

Джерело: 
http://blog.goldenelixir.com/2012/05/japanese-alchemical-chart-of-body.html

©Zlit 2012Про проектКонтакти